کانال تلگراممون راه‌اندازی شد 😍 میبینمت ...
سبد خرید

جلسه 15: تفاوت دسته و برچسب در وردپرس چیست؟ آشنایی با نحوه کار با آن

قرار است در جلسه 15 تفاوت دسته و برچسب در وردپرس از آموزش وردپرس در آکادمی امیرحسین صداقت بگوییم که دسته ها و برچسب ها در وردپرس چیزی است که همیشه هنگام نوشتن یا ویرایش یک پست در نوار کناری سمت راست یا چپ (بستگی به زبان پیشخوان وردپرس تان دارد) پیدا خواهید کرد و در جلسه 14 آموزش استفاده از دسته و برچسب در وردپرس را داده ایم. اما موضوع فراتر از این است.

وقتی صحبت از سازماندهی محتوای سایت شما و همچنین سئو می شود، دسته ها و برچسب های وردپرس اهمیت بیشتری دارند. و ممکن است برایتان سوال پیس آمده باشد که تفاوت دسته و برچسب در وردپرس چیست و یا اصلا به چه دردی می خورند، در جای درستی قرار دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دسته ها و برچسب ها دو راه اصلی برای گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. به عبارت ساده، دسته ها بیشتر حالت عمومی دارند، در حالی که برچسب ها خاص تر هستند.

آشنایی با تفاوت دسته و برچسب در وردپرس

دسته بندی ها در وردپرس

به طور خلاصه، دسته بندی ها عمومی ترین روش گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. و درواقع تقسیم بندی یک موضوع یا گروهی از موضوعات است که به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند.

گاهی اوقات، یک پست می تواند به طور همزمان به چندین دسته تعلق داشته باشد. با این حال، اختصاص دادن بیش از 2-3 دسته به یک پست شاید کار مناسبی نباشد. نکته مهم در اینجا این است که محتوای خود را به گونه ای مرتب کنید که دسترسی به آن را برای خواننده آسان تر باشد.

دسته بندی ها در وردپرس

 

به عنوان مثال، اگر من پستی بنویسم که آخرین اخبار را اعلام کند، آن را در دسته «اخبار» قرار می دهم. و اگر من یک آموزش در مورد نحوه ایمن نگه داشتن سایت وردپرس خود بنویسم، آن را در دسته “امنیت” قرار خواهم داد. اما، اگر به اخباری برخورد کنم که شامل امنیت می شود، می توانم پست خود را به هر دو دسته اضافه کنم: «اخبار» و «امنیت».

جلسه 14: استفاده از دسته و برچسب در وردپرس
خواندن

هم چنین دسته بندی ها در وردپرس نقش مهمی دارند و باعث می شود کاربر بدون سردرگمی بتواند به محتوای شاخه بندی شده دسترسی داشته باشد.

برچسب ها در وردپرس

اگر می‌خواهید محتوایی را با کلمات کلیدی خاصی شناسایی یا تقسیم بندی کنید، برچسب‌ها برای این کار عالی هستند. به سادگی، چند کلمه را انتخاب کنید که یک پست را به بهترین شکل توصیف کند.

تفاوت اصلی بین دسته ها و برچسب ها در نحوه استفاده از آنهاست. به نوعی منظور از دسته بندی ها برای نشان دادن ژانر پست است. از سوی دیگر، برچسب ها عمیق و اختصاصی تر می‌شوند و موارد ریزتری را نشان می‌دهند که پست در مورد آنها صحبت می‌کند. بنابراین، شما می توانید از چندین برچسب برای یک پست وبلاگ استفاده کنید.

برچسب ها در وردپرس

 

به عنوان مثال، اگر من پستی در مورد کسب طلای مایکل فلپس در المپیک بنویسم، می توانم برچسب های زیر را اضافه کنم: مایکل فلپس، طلا، شنا، ریو، المپیک، پروانه و این لیست می تواند ادامه یابد.

مثال ساده تری که می تواند مفهوم برچسب ها در وردپرس را برای توضیح دهد می تواند هشتگ ها در شبکه های اجتماعی باشد! دقیقا برچسب ها در وردپرس ساختاری همانند هشتگ ها دارند.

کلام آخر

در پایان باید گفت، دسته ها و برچسب ها در وردپرس برای سازماندهی محتوای وب سایت شما و اطمینان از اینکه همه چیز برای خواننده آسان است، بسیار مهم هستند. به همین دلیل است که ما واقعاً به شما توصیه می کنیم همین امروز 5 تا 10 دقیقه برای دیدن اموزش وردپرس رایگان و ایجاد دسته بندی و ساختار برچسب مناسب در سایت خود وقت بگذارید و حتما مقاله استفاده از دسته و برچسب در وردپرس را از آکادمی امیرحسین صداقت مطالعه کنید.

 

مقاله انگلیسی تفاوت دسته و برچسب در وردپرس yoast

چقدر از این صفحه راضی بودید؟

روی ستاره آخر کلیک کنید و بیشترین امتیاز رو بدید!

میانگین امتیازات / 5. ستاره ها:

اولین نفری باشید که به این مقاله ستاره میدید!

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود 🙁

کمک کنید این مقاله رو بهبود بدیم!

به ما بگین چگونه می توانیم این پست را بهبود دهیم؟

دیدگاه‌ها ۰