کانال تلگراممون راه‌اندازی شد 😍 میبینمت ...
سبد خرید

آموزش ساخت PBN ؛ لینک سازی خارجی با شبکه وبلاگی !

آموزش ساخت PBN ؛ لینک سازی خارجی با شبکه وبلاگی !

یکی از سوالات پر تکرار در سئو خارجی این می باشد که چگونه PBN بسازم؟ و ساخت pbn به چه شکل است؟ آیا خطری دارد یا نه؟ در مقاله PBN چیست کامل به خطرات و فواید شبکه خصوصی وبلاگ ها پرداختیم و در مینی دوره کلید طلایی آموزش لینک سازی خارجی ترفند های این راه رو نشونتون دادیم، اما در این مقاله می خواهیم همانند مقاله قبل که آموزش رپورتاژ آگهی را به شکل کامل خدمتتون ارائه دادیم، در این مقاله از آموزش سئو وردپرس به آموزش ساخت PBN در آکادمی امیرحسین صداقت بپردازیم.

لیست عناوین مقاله

آموزش ساخت PBN چگونه می باشد؟

ما در ساخت شبکه خصوصی وبلاگی (Private Blog Network) یا همان ساخت pbn ها بایستی به خاطر داشته باشیم که این کار در شکل اشتباه انجام شدند خیلی خطرناک می باشد و می تواند موجب جریمه های گوگل بشود! اما این خطر از کجا سرچشمه می گیرد؟ از قدرت ساخت PBN ها! بله درسته، زیرا این روش خیلی قدرت فراوانی در جابجایی سایت شما در رنک های بالاتر دارد و سرعت رشد شما را خیلی زیاد می کند این سرعت غیرمجاز رشد شامل جریمه از سمت گوگل بشود.

اما چگونه لینک سازی کنیم که گیر نیفتیم؟ سوال خیلی خوبی می باشد.

ما به دو شکل کلی می توانیم لینک سازی خود را با ساخت pbn ها به انجام رسانیم؛

1. نرم افزار مانی ربات

مانی ربات یک نرم افزار SEO می باشد که برای بهبود رنک وبسایت ها در موتورهای جستجوی اینترنت از آن بهره می برند. این نرم افزار با بهره گرفتن از روش های گوناگون SEO مانند ایجاد بک لینک، ساخت پروفایل وب، ایجاد وبلاگ، ارسال مقالات، ارسال کامنت، ساخت ویدیو، و سایر روش هایی که به بهبود رنک سایت کمک می کنند، به کار می رود.

یکی از خصوصیت های مهم مانی ربات این می باشد که با بهره گرفتن از انواع گوناگون پروکسی، توانایی ایجاد حساب های چندگانه را دارد و به کمک این قابلیت، مخاطبان می توانند از چند حساب برای بهبود رنک سایت خود بهره ببرند.

مانی ربات برای بهره گرفتن کامل از تمامی امکانات خود نیاز به یک لایسنس دارد.

با خرید لایسنس مانی ربات، می توانید به تمامی امکانات نرم افزار دسترسی داشته باشید و از ابزارهایی که برای بهبود رنک سایت استفاده می گردند به طور کامل استفاده کنید و در رنک و رتبه خود را در موتور جستجوی گوگل بهبود دهید.

برای آشنایی بیشتر و معرفی کامل تر مانی ربات اینجا کلیک کنید.

2. ساخت pbn دستی

لینک سازی و ساخت PBN دستی می تواند خطرناک باشد زیرا ما به عنوان انسان به شکل غریزی طی یک الگویی تماما مشخص و قابل حدس برای ربات های گوگل این کار را انجام می دهیم و گوگل می تواند به آسانی دست ما را رو کند!

لینک سازی دستی نیز می توانید هزینه بر و زمان بر باشد که گاهی این کار را یک امری تماما طاقت فرسا می کند و موجب بشود از خیر این کار بگذریم! در شکلی که ساخت PBN می تواند یک انفجار رو به رشد برای سایت ما باشد، حتی در سال 2023.

چه بایستی کرد؟ به نظر ما در آکادمی امیرحسین صداقت اولویت خود را بروی لینک سازی با مانی ربات بگذارید زیرا هم کم هزینه هم به صرفه و سریع می باشد و هم اینکه زیرا این کار توسط ربات انجام بشود شامل الگوی خاصی نیست و تماما قابلیت این را دارد که الگوریتم ها و دیچنانچهام های خود را در این نرم افزار شخصی سازی بکنید.

اما چنانچه می خواهید حتما این کار را به شکل دستی انجام بدهید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قوانین ساخت PBN

چندین گام مهم وجود دارد که بایستی هنگام ساخت PBN خود آنها را در نظر بگیرید، و این موضوع را به یاد داشته باشید که قوانین سئو دائما در حال تغییر هستند.

برای اینکه بتوانید با موفقیت یک شبکه وبلاگ بسازید، بایستی به طور مداوم سایت خود را به روزرسانی بکنید. البته این احتمال نیز وجود دارد که روش‌های ساخت PBN شاید چند وقت دیگر دستاورد بخش نباشند، زیرا که الگوریتم های گوگل مدام در حال آپدیت شدند هستند.

در زیر چند مسئله مهم وجود دارد که به شما در ایجاد یک PBN ماندگار و موثر کمک می کند:

هاست مناسب برای ساخت PBN

توصیه می کنیم هر یک از وبسایت های شما در یک آدرس IP زیرشبکه متفاوت قرار داشته باشد. اکثر هاست های وب تنها تعداد کمی از آدرس های IP را که می توانند در اختیار مشتری قرار دهند، دریافت می کنند. در حالی که آدرس IP ممکن می باشد کمی متفاوت باشد، ممکن می باشد شما نیز در نهایت همان آدرس ها را دریافت بکنید. در این شرایط، توصیه بشود که تنها یک یا دو دامنه را با همان میزبانی هاست، بالا بیاورید.

دامنه های خوب برای ساخت PBN

توصیه می‌بشود دامنه‌ها را با اسم های گوناگون خریداری بکنید یا بیشتر دامنه‌های خود را از طریق GoDaddy داشته باشید، زیرا آنها کنترل بیشتر دامنه‌ها را در اختیار دارا هستند. در تمام دامنه های خود، بایستی WhoIS Guard را فعال بکنید. شما بایستی از داشتن هرگونه اطلاعات یا جزئیات جعلی در سوابق WhoIS خودداری بکنید. از DNS ثبت کننده فردی بهره گرفتن بکنید و سعی بکنید از یک اسم سرور برای همه ی دامنه هایتان بهره گرفتن ننماید.

محتوای مناسب pbn

پیشنهاد ما به شما این می باشد که هر یک از وب‌سایت‌های شما دارای محتوای منحصربه‌فرد و با ارجعیت SEO باشد. از جابجا کردن محتوا جدا خودداری بکنید. روی کیفیت محتوای خود سرمایه گذاری بکنید، با هر کدام از دامنه های حاضر در PBN خود همان کارهایی را انجام بدهید که در سایت اصلی خود انجام میدهید، مانند به روزرسانی، تاماد محتوای یونیک و …

لینک سازی هنگام ساخت PBN

بسیار وسوسه انگیز می باشد که یک دامنه را به تمام سایت های خود لینک بدهید. اما این یک ردپایی می باشد برای گوگل، و اصلا توصیه نشود، یک سایت PBN تنها بایستی به یک سایت اصلی لینک داده بشود.

پروفایل لینک ها در ساخت PBN

هر برگه حداکثر 2-5 لینک خروجی خواهد داشت با این حال برخی از برگه ها اصلاً لینکی ندارا هستند. این برای اطمینان از طبیعی بودن لینکها می باشد و هیچ خطری برای سایت شما نخواهد داشت. همه­ی لینکهای خروجی از برگه شما بایستی مستقیماً به سایت های اصلی یا دارای اعتبار مرتبط با حوزه ی کاری شما داده شوند، لینک دادن به وبسایت های دیگر در حوزه ی کاری شما همچنان خیلی مهم می باشد.

لینک های Embed در pbn

پیشنهادمان این می باشد که از لینکهای زیاد خودداری بکنید و روی لینکهایی که متنی تعبیه شده اند تمرکز بکنید.

ساخت PBN خود را ارتقا بدهید!

پس از آنکه حداقل چند برگه در سایتتان ایجاد کرده باشید، یک دامنه را به سایت اصلی خود لینک بدهید. از لینک دادن به وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب یا ویکی‌پدیا خودداری بکنید و تمام لینکهای اصلی را مستقیماً به لینک بر سایت‌های دارای اعتبار در حوزه ی کاری خود تمرکز بکنید.

انکر تکست ها در ساخت PBN

بهره گرفتن از متن های انکرینگ گوناگون هنگام لینک دادن به سایت اصلی شما ضروری می باشد. چنانچه سایت شما جدید می باشد، قبل از شروع لینک دادن از PBN های خود، بایستی مطمئن بشوید که لینک های URL مارک دار، عمومی و غیرمجاز به دامنه شما می روند. شما به یک پایگاه خوب از لینکها نیاز دارید، سپس از انکرهایی در ساخت PBN های خود بکار ببرید که بیشترین تأثیر را روی کاربر بگذارد. همچنین ما توصیه نمی کنیم که از متن انکر تکست مشابه در سایتها PBN خود بهره گرفتن بکنید.

ساختار سایت های pbn ای

هر وبسایتی نیاز به چندین برگه ی مهم دارد به منظور دریافت یک تاییدیه در بررسی هایی که انجام میبشود، مانند برگه درباره­ی ما، تماس با ما و همچنین سیمی باشد های حفظ حریم شخصی داشته باشد.

از نیچ های مناسب برای PBN بهره گرفتن بکنید

توصیه ی ما به شما این می باشد که حتما از PBN ها در همان حوزه ای که قبل از اکسپایر شدند دامنه ها بودند، بهره گرفتن بکنید. چنانچه گوگل متوجه بشود که سایت جدید تفاوت فراوانی با سایت اصلی دارد، بک لینک هایی که از آن سایتها میگیرید در الگوریتم موتور جستجو بدون ارجعیت می گردند.

PBN خود را پروموت ننماید

هیچ اطلاعاتی در باب دامنه های خود با کسی به اشتراک نگذارید و سعی ننماید لینکهای PBN را بفروشید.

آیا pbn خلاف قواعد گوگل کار می کند؟

بله تماماً، این شبکه ها خلاف قوانین گوگل عمل می کنند که دلیل این مورد را بالاتر به آن پرداختیم.

تنها زمانی گوگل به شکل دقیق و کامل به شما می گوید که چگونه رنک بندی می بشوید، زمانی می باشد که از ادروز خود گوگل بهره گرفتن کرده باشید، اما برای رنک بندی در نتایج ارگانیک، گوگل بدترین منبع برای اطلاعات مورد نیاز می باشد. چنانچه من هم به جای گوگل بودم همین کار را انجام می دادم. چرا بایستی هنگامی که بیش از 40 میلیارد دلار در سال از تبلیغات درآمد دارا هستند، دیگران را به رایگان رنک بندی کنند!

کارایی ساخت بک لینک با PBN

بله واقعیت این می باشد که چنانچه درست پیاده سازی بشود و بک لینک های درستی ایجاد بشود واقعا تاثیر بالایی دارد. چنانچه این شبکه ها کارآیی خوبی نداشتند، مطمئناً گوگل سعی نمی کرد آنها را هدف قرار داده و مردم را از این می باشدراتژی بترساند! اما با وجود همه این تاکتیک های ترساندن، افراد فراوانی هنوز در حال ساختن شبکه های وبلاگ خصوصی هستند و به آسانی هم رنک می گیرند.

چرا این شبکه کارایی خوبی دارد؟

لینک ها مهمترین دلیل رنک بندی هستند و با وجود مگونهاتی شبیه به اسپم شدند باز هم لینک ها تاثیرگذارترین فاکتور در رنک بندی سایت ها به حساب می آیند. گوگل، وبسایت های این نوع شبکه ها را یک دلیل دارای اعتبار شناسایی می کند و این در واقع چیزی می باشد که موجب بشود این می باشدراتژی موثر باشد. با بهره گرفتن از این شبکه، وبسایت شما مجموعه ای از لینک های دارای اعتبار و مرتبط را دریافت کرده که به رنک بندی شما کمک فراوانی می کند. برای درک بهتر کارایی این شبکه به نمونه زیر ملاحظه بکنید:

دامنه های خیلی فراوانی وجود دارا هستند که روزی متعلق به کسبوکار های گوناگونی بوده اند و آن کسبوکار ها با بالاترین کیفیت ممکن روی این دامنه ها رفتار داشته اند و تبلیعات فراوانی روی این دامنه ها انجام داده اند اما کسبوکار آنها موفق نشده و مجبور شده اند که بیزینس خود را جمع کنند.
ما در آکادمی امیرحسین صداقت بیزینس های فراوانی را در این سالهای رفتار دیده ایم که هزینه های چند صد میلیونی صرف سایت و بیزینس خود کرده اند اما این کسبوکار ها الان وجود ندارا هستند و حتی دامنه آنها نیز اکسپایر شده می باشد. دامنه‌ی این سایت ها از اعتبار خیلی بالایی پیش گوگل برخوردار می باشد.

حال این وبسایت یک دامنه دارای اعتبار می باشد که لینک های فراوانی از وبسایت های محلی و خبری دارد و به دلیل وجود این لینک ها، گوگل این وبسایت را یک دامنه قابل اطمینان و دارای اعتبار در نظر می گیرد. برای ایجاد شبکه PBN بهتر می باشد سراغ این دامنه ها بروید و البته موضوع مهم این می باشد که چگونه این دامنه ها را پیدا بکنید. به طور حدس روزانه بین 30 تا 50 هزار دامنه اکسپایر (Expire) بشود و خیلی از آنها معیارهای خوبی برای PBN هستند. اما بایستی بررسی کنیم که کدام دامنه ها بهتر هستند و معیار برگزیدن یک دامنه برای PBN چه گزینه هایی می تواند باشد.
یکی از فاکتور های مهم در ساخت یک pbn موفق، این می باشد که بتوانید دامنه هایی پیدا بکنید که از ثمن و اعتبار بالایی برخوردار باشند زیرا گوگل به آنها اعتماد دارد و لینک گرفتن از این دامنه ها برای سایت خودتان می‌تواند تاثیر خیلی بالایی داشته باشد.

آشنایی با متریک ها در ساخت pbn

در گذشته از 4 معیار مشخص برای سنجش قدرت دامنه بهره گرفتن می شد. DA/PA معیارهایی برای سنجش اعتبار دامنه از Moz.com و TF/CF معیارهایی از Majestic.com. این متریک ها به سادگی قدرت دامنه مدنظر شما را ارزیابی می کنند، اما چیزهایی که بایستی واقعاً درک بکنید موارد زیر هستند:

Referring Domains (وبسایت های ارجاع دهنده)

این متریک، تعداد وبسایت هایی را نشان می دهد که به سایت مد نظر لینک داده اند. تعداد بالای 30 در اینجا قابل قبول می باشد.

Backlinks replicate (بک لینک)

این متریک نشان دهنده تعداد لینک های یک وبسایت می باشد. چنانچه یک وبسایت 3 لینک به وبسایت مد نظر شما داشته باشد، تعداد بک لینک هابرابر با 3، و وبسایت ارجاع دهنده برابر با1 می باشد. حتما این موارد را قبل از خرید دامنه بررسی بکنید.

Spam Check (چگونگی بررسی اسپم ها)

با ملاحظه به اینکه از وبسایت های ارجاع دهنده فراوانی در این شبکه بهره گرفتن بشود، تنها کاری که بایستی حتما انجام بدهید این می باشد که مطمئن بشوید همه بک لینک های یک دامنه قابل قبول هستند و هیچکدام در گذشته به عنوان اسپم شناسایی نشده اند.

خرید دامنه صفر برای ساخت PBN ممنوع!

برای بررسی تعداد دامنه های ارجاع شده و آنالیز بک لینک ها، توصیه خواهم کرد که از ابزار Ahrefs بهره گرفتن بکنید، این ابزار نسبت به رقبایش برای این کار بهتر و کاربردی تر می باشد. موردی که بایستی به آن ملاحظه داشته باشید این می باشد که لینک ها به مرور زمان از بین می روند و یا حذف می گردند، بنابراین بهتر می باشد تا جای ممکن ریسک ننماید، تعداد دامنه های کمتر از 30، ممکن می باشد در همین راستا ریسکی و خطرناک باشد. اما چنانچه یک وبسایت دارای 28 لینک عالی بود طبیعی می باشد که می توانید این قانون را لحاظ ننماید.

در باقی مسیر مواردی که برای بررسی لینک ها بایستی در نظر داشته باشید را بررسی می کنیم:

آیا تکرار لینک های حاضر کار سختی می باشد؟

آیا لینک ها در سایت های پرطرفدار قرار دادند؟ آیا لینک ها داخل محتوا قرار گرفته اند یا تنها لینک به دایرکتوری هستند؟ هرچقدر امکان تکرار این لینک ها سخت تر باشد، لینک ها بهتر و با ارجعیت بیشتری هستند.

این کار را می توانید با بهره گرفتن از ابزار Ahrefs انجام بدهید، دامنه مد نظرتان را جستجو بکنید و روی تب Backlinks کلیک بکنید:

در این قسمت می توانید لیست بک لینک ها را دیدن بکنید که از بهترین تا بدترین رنک بندی شده اند. روی هر لینک کلیک بکنید و بررسی بکنید آیا کیفیت بالایی دارا هستند یا نه.

همانطور که در گذشتهً اشاره کردم هرچقدر ایجاد یک لینک راحت تر باشد، آن لینک ثمن کمتری دارد. به عنوان نمونه لینک هایی که در نظر های یک وبلاگ قرار می گیرند، لینک های دایرکتوری ها، لینک هایی که در پست های یک فروم قرار دارا هستند و …

آیا انکرتکست ها طبیعی به نظر می آیند؟

انکرتکست به متن قابل کلیک در یک محتوا گفته بشود. چنانچه این انکرتکست ها شامل کالاهای جعلی (فیک) یا عناوین +18 باشند احتمالا به عنوان اسپم بهره گرفته شده اند.

برای دیدن جزئیات کامل می توانید در Ahrefs به برگه Anchors بروید:

بررسی انکرتکست ها در ساخت pbn

نمونه هایی که در تصویر بالا می بینید مرتبط به لینک هایی می باشد که تماما طبیعی هستند و مگونهی ندارا هستند.

آیا وبسایت اسپم می باشد؟

می توانید دامنه مد نظرتان را در WayBackMachine به آدرس https://archive.org/web بررسی بکنید تا متوجه بشوید آیا این وبسایت در گذشته به عنوان اسپم بهره گرفتن شده می باشد یا نه. اضافه بر این می توانید بررسی بکنید آیا در گذشته در شبکه PBN بهره گرفتن شده می باشد:

این سه گام ساده می تواند به شما کمک کند دامنه های ضعیف یا اسپم را شناسایی بکنید و برای خرید، آنها را برگزیدن ننماید. هر چقدر این کارها را بیشتر انجام بدهید می توانید خیلی بهتر و سریع تر دامنه های بدون ارجعیت را شناسایی بکنید.

برای این کار حتما زمان کافی بزارید و عجله ننماید زیرا یکی از مهمترین فرایند هایی که در ساخت بک لینک ها به روش ساخت pbn انجام بشود، برگزیدن دامین های درست و قویی می باشد.

پیدا کردن دامنه برای ساخت PBN بک لینک

دانستن اینکه به دنبال چه نوع دامنه هایی برای ساخت pbn بایستی باشید تنها بخشی از کاری می باشد که بایستی انجام بدهید، در باقی مسیر بایستی بدانید که این دامنه ها را کجا می توانید پیدا بکنید. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، انواع دامنه را بایستی بشناسیم:

دامنه های اکسپایر شده و دامنه های درحال انقضاء

دامنه های اکسپایر شده دامنه هایی هستند که تماما از دسترس خارج شده اند و هر شخصی می تواند با هزینه می باشداندارد این دامنه ها را بخرد. این دامنه ها ثمن کمتری دارا هستند و ممکن می باشد ماه ها طول بکشد تا بتوانند لینک های ارزشمند داشته باشند. دامنه های در حال انقضاء دامنه هایی هستند که به تاریخ انقضاء رسیده اند اما هنوز مشخص نشده که صاحب دامنه تصمیم به فروش یا تمدید آن داشته باشند.

توصیه خواهم کرد که به دنبال خرید دامنه های در حال انقضا باشید مگر اینکه راهکاری برای خرید دامنه های اکسپایر شده داشته باشید و بتوانید آنها را خیلی ارزان بخرید. دامنه های اکسپایر شده به دلایل زیر مناسب نیستند:

به احتمال زیاد این دامنه ها ثمن خیلی کمی دارا هستند، زیرا صاحب قبلی آنها را تمدید نکرده و هیچ درخواست خرید جدید هم نداشته اند.
این دامنه ها به زمان نیاز دارا هستند، برای اینکه این دامنه ها با ارجعیت شوند بایستی یک وبسایت راه اندازی بکنید و قبل از اضافه کردن لینک به وبسایت هدف حداقل دو ماه صبر بکنید.
به همین دلیل توصیه خواهم کرد که دامنه ها را از مزایده دامنه ها و یا بروکری که آنها را به فروش گذاشته بخرید. بروکر شخص یا شرکتی می باشد که به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می کند.

الگوریتم E-E-A-T و YMYL گوگل چیست؟
خواندن

گزینه اول – پیدا کردن یک بروکر

اینجا چند بروکر را به شما معرفی خواهم کرد که می توانید از آنها به شکل تکی یا عمده دامنه بخرید.

لطفاً ملاحظه داشته باشید که من خودم از همه این بروکرها خرید نکرده ام اما حداقل چیزهای خوبی در رابطه با آنها از دیگران شنیده ام:

TBSolutions (www.tbsolutions.info)

PureQualityDomains (purequalitydomains.com)

SERPChampion (www.serpchampion.com/buy-expired-domains/)

برای خرید دامنه های های دت آی آر نیز بایستی از سایت ایرنیک بهره گرفتن بکنید که برای ثبت دامنه های ملی میباشد. در این سایت بخشی وجود دارد که دامنه هایی که به شکل روزانه آزاد می‌شوند را نمایش می‌دهد و شما میتوانید از لیست دامنه ها خرید خود را انجام بدهید.

لازم به ذکر می باشد که برای خرید دامنه های دات آی آر حتما بایستی در سایت ایرنیک عضو بشوید و اکانت داشته باشید. برای دیدن لیست دامنه های هایی که به تازگی اکسپایر شده اند روی لینک زیر کلیک بکنید:

https://www.nic.ir/Just_Released

گزینه دوم – بهره گرفتن از دامنه هایی که در مزایده ها آگهی می گردند

در حراجی ها معمولا می توانید دامنه های باارزشی پیدا بکنید، تنها مورد منفی که دارد این می باشد که بایستی هزینه بیشتری برای خرید در این حراج ها بپردازید. برخی از سایت های مزایده دامنه که می توانید سری به آنها بزنید عبارتند از:

NameJet (www.namejet.com) احتمال اینکه گزینه های با کیفیت بالا را در این آدرس پیدا بکنید زیاد می باشد.

(auctions.godaddy.com) GoDaddy Auctions در گذشته در این آدرس دامنه های PBN فروخته می شد.

(www.namecheap.com/domains/marketplace/buy-domains/) NameCheap Auctionsدر این آدرس می توانید هزاران دامنه را بررسی و بین آنها دامنه (های) مد نظرتان را برگزیدن بکنید.

در ایران نیز سایت ها و کانال های تلگرامی فراوانی برای خرید دامنه وجود دارد که با یه سرچ معماما میتوانید خیلی از این سایت های را پیدا بکنید. چنانچه هم نتوانستید سایت های مناسبی پیدا بکنید در بخش نظر های مطرح بکنید تا مناسب ترین ها را به شما معرفی کنیم.

یکی از معروفترین سایت ها در این زمینه سایت رند میباشد که به طور حدس در هر موضوعی میتوانید دامنه های خیلی خوبی پیدا بکنید البته واقعا قیمت های این سایت خیلی بالا هستند و شاید از ورود به داخل این سایت پشیمانتان کند که البته این قیمت ها به خود سایت رند مرتبط نبوده و فروشنده ها این قیمت ها را در نظر می‌گیرند.

موارد مهمی که بایستی در هنگام خرید دامنه به آنها ملاحظه بکنید:

حتما بخاطر داشته باشید که مسیری برای پنهان شدند از گوگل ندارید، در واقع شما به دیده شدند توسط گوگل برای شناسایی لینک های بین وبسایت های ساخت PBN نیاز دارید. بایستی اطمینان حاصل بکنید که هیچ ارتباطی بین این وبسایت ها وجود ندارد و تماماً مستقل از همدیگر هستند.

در هنگام خرید دامنه ها ملاحظه داشته باشید که تاریخ خریدها و اسم صاحب دامنه ها همانند نباشد، یعنی همه دامنه ها را با یک اسم و از یک فروشنده خاص نخرید. اسم و اطلاعات دامنه ها در Whois به هیچ عنوان نباید همانند باشد.

رعایت تمامی مسئله هایی که در بالا ذکر شد و مسئله هایی که در آینده به شما می‌گوییم امری ضروری می باشد، پس چنانچه می خواهید بک لینک های pbn ای شما شامل جریمه گوگل نشود حتما موارد بالا را به دقت رعایت فرمایید.

هاست مورد نیاز برای دامنه ها در ساخت pbn

در این گام پس از اینکه دامنه های مورد نیاز را برای ساخت PBN خود خریداری کرده باشید، بایستی هاست مورد نیاز دامنه ها را تهیه بکنید تا بتوانید وبسایت را آپلود بکنید. شما بایستی مانع شناسایی گوگل یا هر شخص دیگری از مالکیت شما بر همه هاست ها بشوید. برای این کار می توانید هریک از هاست ها را در یک حساب هاستینگ گوناگون قرار بدهید. چنانچه همه وبسایت ها در یک سرور باشند نشان دهنده این می باشد که با هم ارتباط دارا هستند. برای این کار بایستی از هاستینگ های متفاوت بهره گرفتن بکنید و از بین سرویس های معروفی که وبسایت های واقعی از آنها بهره گرفتن می کنند برای هاست وبسایت تان برگزیدن بکنید. سرویس های خارجی مانند بلوهاست، دیجیتال اوشن، کلودفلر و …
یا از سرویس های ایرانی مثل ابراروان بهره گرفتن بکنید.

بیشتر این سرویس های هاست در مقایسه با نمونه هایی که هاست اشتراکی ارائه می دهند هزینه های بیشتری دارا هستند که البته برای حفظ شبکه و کاهش خطرات بهتر می باشد این هزینه را پرداخت بکنید. در هر شکل بایستی از یک سرویس میزبانی بهره گرفتن بکنید که مطمئن هستید که کیفیت بالایی دارد.

نکات حیاتی هاست برای ساخت pbn

 • به هیچ عنوان نباید سایت ها تنها روی یک هاست باشند
 • به هیچ عنوان نباید تعداد فراوانی از سایت های pbn شما از یک آی پی هاست بهره گرفتن کند.
 • به هیچ عنوان نباید مالکیت تمامی هاست ها متعلق به یک شخص باشد
 • به هیچ عنوان نباید اطلاعات هاست و دیتابیس ها همانند باشد
 • فعالسازی سایت ها روی سرچ کنسول به هیچ عنوان نباید از یک جیمیل باشد مخصوصا فعالسازی از طریق آپلود فایل روی هاست
 • چنانچه می‌خواهید ‌pbn حرفه ای داشته باشید در خرید هاست دقت داشته باشید و نکاتی که در بالا ذکر شد را برای خرید و بهره گرفتن از هاست به کار ببرید.

حتی از سیستم های ساخت وبلاگ هم که بهره می برید چند سایت یا وبلاگ را با هم در یک جا نسازید، به عنوان مثال چنانچه از سرویس بلاگفا و یا پرشین بلاگ بهره گرفتن می‌بکنید، از هر سیستم تنها یک وبلاگ بسازید و نه بیشتر.

گوگل به ساخت pbn و بک لینک های PBN ای علاقمند نیست پس سعی بکنید گوگل از هیچ مسیری متوجه نشود که شما دارید از ساخت PBN بهره گرفتن می‌بکنید. خطری که ساخت pbn اشتباه می‌تواند برای شما ایجاد کند به احتمال زیاد قابل جبران نیست پس لطفا توصیه هایی که برای شما قرار میدیم را جدی بگیرید زیرا این توصیه ها از سالها تجربه سرچشمه گرفته می باشد.

برای آشنایی با بهترین هاست های ایرانی از مقاله بهترین هاستینگ های ایرانی دیدن فرمایید.

آیا تغییر زمینه رفتار های دامنه ها (در ساخت pbn بک لینک) اشکالی ندارد؟

خب این یکی از مهمترین سوالاتی می باشد که معمولا افرادی که می خواهند بک لینک pbn بسازند با آن مواجه هستند. در این بخش ما به شکل کامل این موضوع را مورد بررسی قرار میدهیم.

کارکرد کلی وب وسایت و موضوع رفتارش بایستی مشخص باشد که به آن ماهیت سایت گفته بشود. ممکن می باشد این سوال پیش بیاید که آیا تغییر کاربری یک دامنه و یا اصطلاحا تغییر ماهیت دادن آن مگونهی دارد یا نه. این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما یک دامنه که کارکرد موضوع «آ» را داشته خریداری کرده باشید و تصمیم دارید در آن به موضوع «ب» بپردازید.

تغییر ماهیت یک وبسایت، کاری تماماً عادی می باشد. در هر صورت دامنه ها ممکن می باشد بارها توسط افراد گوناگون خریداری شوند و اسم های برندهای گوناگون به طور تصادفی با هم شباهت داشته باشد و گوگل این کار را غیرعادی لحاظ نمی کند. در باقی مسیر چند راه برای مشخص کردن ماهیت یک وبسایت در ساخت PBN را بررسی می کنیم:

تغییر موضوع سایت ها

خب تصور بکنید که شما یک دامنه خریداری کرده اید و این دامنه رنک دار بوده و بهای بالایی هم داشته می باشد. حالا موضوع این دامنه به موضوع کار شما نمی‌خورد به همین دلیل مجبور هستید که موضوع دامنه را تغییر بدهید تا به موضوعی که مرتبط به بیزینس خودتان می باشد نزدیکش بکنید. این کاری می باشد که به طور حدس همه افرادی که دامنه می‌خرند انجام میدهند اما این وسط یک ترفند خیلی ساده و حرفه ای وجود دارد که می‌تواند ثمن بک لینک های شمارا تا چند برابر بیشتر کند:

تصور بکنید که دامنه ای که شما خریداری کرده اید در باب لوازم آرایشی می باشد. حال موضوع کار شما سیر وسفر و گردشگری می باشد، خب بهترین و حرفه ای ترین کاری که می‌توانید انجام بدهید این می باشد که سایتی بالا بیاورید که در زمینه لوازم های آرایشی و بهداشتی در سفر رفتار میکند و در آن مقاله هایی با عناوین زیر میتوانید درج بکنید:

 • در سفر به چه لوازم های آرایشی نیاز داریم
 • پر مصرف ترین لوازم آرایشی در می باشدانبول
 • ضروری ترین لوازم آرایشی که در سفر بایستی همراهمان باشد
 • هتل های تایلند که سرویس های میکاپ دارا هستند
 • چنانچه به هند سفر کرده باشید، این سالن زیبایی را ببینید

و خیلی عنوان های دیگر ای که هم به آرایش (زمینه رفتار قبلی سایت) و هم به سفر و گردشگری( زمینه رفتار فعلی سایت) ربط دارد. در این شکل هم قدرت و اعتبار دامنه روی موضوع قبلی را نگه داشته اید و هم می‌توانید بک لینک های با کیفیت برای سایت گردشگری خود ایجاد بکنید.

حفظ موضوع دامنه خریداری شده

چنانچه در حال خرید دامنه های رنک دار هستید، چنانچه موضوع دامنه های خریداری شده با موضوع سایت شما همانند می باشد، موضوع سایت را دقیق و کاملا نگه داشته و آن را تغییر ندهید. حتی چنانچه موضوع رفتار دامنه خریداری شده دقیق و کاملا شبیه به موضوع کار شما نیست، اما نزدیک به آن می باشد، باز هم موضوع را تغییر ندهید و همان موضوع را پیش ببرید. ذکر این موضوع لازم می باشد که موضوع یک برگه مهمتر از موضوع کل سایت می باشد و نگران این نباشید که دقیق و کاملا بایستی موضوع سایت عین موضوع رفتار شما باشد.

حالا برای خیلی از دوستان این سوال پیش میاد که چجوری بایستی موضوع یه دامینی که قصد خرید آن را دارا هستند را پیدا کنند. خب اکثرا میتوان از اسم دامنه این موضوع را حدس زد اما برای این کار، روش هایی وجود دارد که در این بخش این موارد را برای شما بررسی می‌کنیم.

روش های پیدا کردن موضوع دامنه های اکسپایر شده برای ساخت PBN

راه اول بهره گرفتن از archive.org می باشد. این وبسایت یا به نوعی ابزار، در طول مدت زمان رفتار خود در تاریخ های گوناگون، نسخه هایی از آن را برداشته و ثبت می‌کند و شما با مراجعه به این سایت می‌توانید به شکل دقیق و کامل ببینید که دامنه ای که خریداری کرده اید و میخواهید برای ساخت pbn خود از آن بهره گرفتن بکنید در چه زمینه ای رفتار داشته می باشد

بعد از برگزیدن تاریخ، وبسایت به همان گونهی که در تاریخ مد نظر شما فعال بوده نمایش داده بشود:

گاهی اوقات ممکن می باشد مگونهی پیش بیاید و سایت تماما بارگذاری نشود، یا اینکه بعضی از تصاویر گم شده باشند، یا می باشدایل ها به هم ریخته باشند اما دقیق و کاملا به شما نشان داده بشود که وبسایت در چه زمینه ای رفتار می کرده.

راه دیگر این می باشد که با بهره گرفتن از سایت های Majestic و یا Ahrefs بررسی بکنید چه وبسایت هایی به وبسایت مد نظر شما برای ساخت pbn لینک داده اند. اضافه بر این Majestic یک خصوصیت خیلی کاربردی به اسم Topical Trust Flow دارد.

با بهره گرفتن از این خصوصیت می توانید موضوع وبسایت را بر اساس وبسایت هایی که به آن لینک داده اند حدس بزنید. با بهره گرفتن از لینک ها هم می توانید به آسانی موضوع یک وبسایت را کشف بکنید. بیشتر اوقات درک موضوع خیلی ساده می باشد، به عنوان مثال چنانچه لینک ها از وبلاگ های سفری باشند به احتمال زیاد وبسایت مد نظر شما هم مرتبط به مسافرت می باشد و …

تاماد محتوا برای سایت ها در ساخت PBN

درست در همین قسمت بیشتر افراد تنبلی می کنند و به همین دلیل درگیر اشتباهات بزرگی می گردند. محتوای ااماه ای که تاماد مینمایید نقش خیلی مهمی در چگونگی دیده شدند وبسایت شما و گرفتن نظر های دیگران دارد. به نظر من حداقل بایستی 2 تا 3 برگه داشته باشید و در هر برگه 2 تا 3 پست هم نوشته باشید. هر چه تعداد برگه ها و پست ها بیشتر باشد بهتر می باشد. در این گام شما محتوایی برای یک وبسایت تاماد مینمایید تا این واقعیت را که این وبسایت تنها برای ایجاد لینک ساخته شده می باشد را مخفی بکنید.

در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم که هر کدام از این گام ها می‌توانند مسیری برای با کیفیت شدند بک لینک در ساخت pbn ما باشند پس با این تصور محتواها را ایجاد بکنید که انگار دقیق و کاملا برای سایت خودتان دارید زمان می‌گذارید.

اامان قدم برای ایجاد محتوا، تصمیم گیری در باب شخصیت نویسنده می باشد. چه کسی در پشت این وبلاگ قرار دارد؟ تعریف یک شخصیت ثابت برای تاماد محتوا به شما در سبک نوشتن یک وبلاگ سازگاری و ثبات می دهد اما بایستی مراقب باشید که از یک شخصیت خاص برای تمام وبلاگ ها در شبکه بهره گرفتن ننماید. ممکن می باشد یک وبلاگ توسط یک کوله گرد که تجربیات و سفرهای خود را با دیگران به اشتراک می گذارد نوشته بشود و دیگری توسط یک نویسنده در یک انجمن که اخبار یک صنعت خاص را منتشر می کند. در واقع شما بایستی بتوانید این نویسنده ها را به نوعی در وبلاگ های ساخت PBN معرفی بکنید، بایستی اطلاعات شخصی تری از آنها به اشتراک بگذارید و دمی باشدان وبلاگ نویس شدند آنها را شرح بیان بدهید. در واقع همان کاری را بایستی انجام بدهید که دیگران برای اعتبار وبلاگ و یا وبسایت شان انجام می دهند.

تمامی این کار ها برای این می باشد که حتی مخاطبان سایت شما هم به این دید به سایت های ساخت pbn شما نگاه کنند قرار می باشد به آنها کلی معلومات اضافه بکنید و یا در سایت های شما زمان فراوانی سپری کنند.

هنگامی که از اسم نویسنده بهره می برید و در باره‌ی نویسنده مینویسید، این حس را به مخاطب خود منتقل میبکنید که یک شخص واقعی پشت این سایت قرار دارد.فراموش ننماید از نویسنده های گوناگون در سایت ها بهره گرفتن بکنید و همه یا چند تا از سایت ها را با یک نویسنده پوشش ندهید زیرا این مورد می‌تواند ریسک کار شما را افزایش دهد.در سایت هایی که ایجاد می‌بکنید و برای آنها تاماد محتوا انجام می‌دهید حتما مراقب برگه ها زیر باشید:

 • برگه های که از مخاطبان اطلاعات شخصی نظیر شماره شناسایی شخصی، شماره حساب بانکی، شماره گواهینامه و … می گیرند که می تواند برای سرقت بهره گرفتن بشود.
 • برگه های که برای تراکنش های مالی بهره گرفتن می گردند و در آن برگه ها ممکن می باشد مخاطبان اطلاعات کارت های اعتباری یا حساب های بانکی خود را وارد کنند.
 • برگه ای که از آن خرید مینمایید.
 • برگه های که اطلاعات پزشکی درمانی ارائه می دهد و می تواند بر سلامت جسمانی شما تاثیر بگذارد.
 • برگه های که در باب مسائل مهم زندگی مثل خرید خانه، ماشین و یا تربیت فرزندان مشاوره می دهند.
 • برگه های که مشاوره های مالی یا حقوقی می دهند.

این برگه ها از دید گوگل اهمیت خیلی بالایی دارد و گوگل آنها را درک میکند و میفهمد که نوع این برگه ها چگونه هستند و با حساسیت بالا و دقت فراوانی این برگه ها را بررسی میکند.به جای اینکه وانمود بکنید در این زمینه ها تخصص دارید می توانید یک وبلاگ با موضوع تجربه های شخصی در زمینه این عناوین ایجاد بکنید.

ایجاد پست در ساخت PBN

در گذشته برای پست در ساخت PBN کافی است یک متن 300 کلمه ای بنویسید و یک عکس هم به آن اضافه بکنید و به همین آسانی پست شما کامل می شد. امروزه می توانیم این کار را حتی ساده تر انجام دهیم. در حال حاضر 5 نوع پست وبلاگ وجود دارد:

 • پست های اینفوگرافیک، می توانید از یک اینفوگرافیک بهره گرفتن بکنید و یک مقدمه برای آن بنویسید و در انتها یک دستاورد گیری کلی از آن داشته باشید.
 • مرور ویدئوها، می توانید یک ویدئو را به اشتراک بگذارید و خلاصه ای از ویدئو بنویسید و در انتها نظر خودتان را هم اعلام بکنید.
 • گالری تصاویر، در یک برگه یک آلبوم تصویر ایجاد بکنید و برای هر عکس شرح بیانی بنویسید.
 • مقاله، مقاله های می باشداندار معمولا 500 تا 700 کلمه دارا هستند و تلفیقی از متن با عکس و ویدئو هستند.
 • پست های معرفی و مقدمه

تلفیقی از فیلم ها، گالری تصاویر و اینفوگرافیک ها موجب بشود که وبلاگ شما از نظر بصری جذاب به نظر بیاید و در حالت کلی هم بهره گرفتن از این تلفیق از نوشتن مقاله ها خیلی ساده تر می باشد.

ایجاد برگه ها متنوع در ساخت PBN ها

انواع گوناگونی از برگه ها وجود دارد که شما به آسانی می توانید آنها را بسازید. برگه های که با کلیت وبلاگ شما هماهنگ باشند بهترین نوع برگه ها هستند اما تعدادی برگه ها می باشداندارد هم هستند که معمولا در تمام وبسایت ها می توانید آنها را ببینید. برگه های مانند:

 • برگه درباره ما – در این برگه اطلاعاتی در رابطه با وبسایت، تیم، نویسنده یا همه این موارد بنویسید
 • برگه تماس با ما – این برگه بایستی یک فرم تماس داشته باشد
 • رویداد ها و ورکشاپ ها – رویدادها را با ذکر تاریخ برگزاری معرفی بکنید
 • تبلیغات – این برگه بایستی شامل اطلاعاتی از شرایط تبلیغات در وبسایت/وبلاگ شما باشد همراه با یک فرم تماس
 • سوالات متداول – در این برگه به سوالاتی که معمولا در باب موضوع وبسایت شما پرسیده بشود پاسخ بدهید
 • منابع – توصیه های مهم، لینک به وبسایت های دارای اعتبار یا ویدئو و … را در این برگه قرار بدهید
 • شرایط و ضوابط – سیمی باشد های حفظ حریم خصوصی

ملاحظه داشته باشید که به اسمگذاری این برگه ها در وبسایت ها هم بایستی دقت بکنید، می توانید از اسامی متفاوتی برای برگه ها مشابه بهره گرفتن بکنید. به عنوان مثال به جای درباره ما می توانید از عناوین «درباره “اسم وبسایت”»، «درباره “اسم بیزینس”»، «ما که هستیم؟» و … بهره گرفتن بکنید.

امیدوارم از این مقاله آموزش ساخت PBN از آکادمی امیرحسین صداقت لذت برده باشید، حتما این برگه را بوکمارک نمایید زیرا بزودی محتوای تصویری و پادکستی نیز به آن اضافه خواهند شد، هم چنین برای آشنایی بیشتر با ساخت PBN ها می توانید مقاله همه چیز درباره PBN ها را مطالعه کنید.

چقدر از این صفحه راضی بودید؟

روی ستاره آخر کلیک کنید و بیشترین امتیاز رو بدید!

میانگین امتیازات / 5. ستاره ها:

اولین نفری باشید که به این مقاله ستاره میدید!

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود 🙁

کمک کنید این مقاله رو بهبود بدیم!

به ما بگین چگونه می توانیم این پست را بهبود دهیم؟

دیدگاه‌ها ۰