کانال تلگراممون راه‌اندازی شد 😍 میبینمت ...
سبد خرید

آموزش ساخت بک لینک (لینک سازی خارجی) برای خط اول گوگل!

آموزش ساخت بک لینک (لینک سازی خارجی) برای خط اول گوگل!

ساخت بک لینک یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو خارجی و بهینه سازی سایت است. در مطالب قبلی به شما گفتیم که یکی از مهمترین فاکتورها در سئو و بهینه سازی سایت تولید محتوا جامع و هدفمند است.

باید به شما بگویم که به تنهایی فقط با تولید محتوا نمی‌توانید در کلمات کلیدی سایتتان رتبه بگیرید و باید به فکر ساخت بک لینک با کیفیت برای سایتتان باشید. البته در ادامه به صورت کاملا تصویری و ویدیویی نحوه ساخت بک لینک در سایت های با کیفیت با آتوریتی بالا را به شما آموزش دادیم.

ساخت بک لینک هنوز هم یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت است. شاید فکر کنید که برای ساخت بک لینک حتماً باید هزینه های زیادی بابت خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی بدهید (که در مقاله ای از آموزش سئو راجب اینکه بک لینک بهتر است یا رپورتاژ صحبت کردیم) در صورتی که این طور نیست و شما میتوانید خودتان برای سایتتان بک لینک بسازید.

در این مقاله از صفر تا صد شما را با ساخت بک لینک با کیفیت آشنا می کنیم. در این مقاله هدف ما این است که به شما یاد بدهیم چطور با ساخت بک لینک رایگان در کلمات کلیدی مدنظرتان به نتایج اول گوگل برسید. البته برای ایکه بک لینک بسازید باید یک سری فاکتور ها وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید تا بتوانید بک لینک های با کیفیت برای سایت تان بسازید.


یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بسیاری از افراد در ساخت بک لینک برای سایت شان این است که بدون هیچ اصول شروع به لینک سازی برای سایتشان فکر می کنند و فکر می کنند فقط به تنهایی با قرار دادن لینک سایتشان در وب سایت های دیگران می‌توانند بک لینک های با کیفیتی برای سایتشان بسازند.

در صورتیکه اگر شما اصول ساخت بک لینک را ندانید و بدون اصول برای سایتتان لینک سازی کنید نه تنها رتبه سایتان بهبود پیدا نمی کند بلکه باعث می شود جایگاه تان را در کلمه کلیدی مد نظرتان کلا از دست بدهید.

در این مقاله به صورت کامل شما را با لینک سازی خارجی آشنا کردیم و یکسری نکات بسیار کاربردی در هنگام ساخت و ایجاد بک لینک به شما خواهیم گفت که با رعایت کردن این نکات می توانید بک لینک های با کیفیتی برای سایتتان ایجاد کنید.

پس از شما می‌خواهم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و تمام نکات گفته شده را هنگام لینک سازی برای سایت و رعایت کنید تا به مشکل بر نخورید.

آموزش ساخت بک لینک

هدف شما از ساخت بک لینک باید این باشد که بتوانید در کلمات کلیدی مدنظرتان به رتبه های اول گوگل برسید. البته قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک کنید و به شما آموزش بدهیم که چطور بک لینک های با کیفیت برای سایتتان بسازید باید از قبل یکسری نکات و اصول را رعایت کرده باشید.

اول اینکه هدف اصلی شما از ساخت بک لینک با کیفیت این است که بتوانید در کلمات کلیدی مدنظرتان به صفحه اول گوگل یا نتایج اول گوگل برسید.

دوم اینکه قبل از اینکه شروع به ساخت و ایجاد بک لینک کنید باید به درستی کلمات کلیدی سایت تان را انتخاب کرده باشید. داشتن استراتژی در انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است و برای اینکه در کلمات کلیدی اصلی سایتتان رتبه بگیرید باید در ابتدا روی کلمات کلیدی راحت و متوسط به نتایج اول گوگل رسیده باشید. پس از شما می‌خواهم اگر در اول راه است هرگز به سراغ کلمات کلیدی سخت و اصلی برای سایتتان نروید.

سوم این که شما باید یک محتوای کامل و با کیفیت برای سایتتان تولید کرده باشید. مهمترین فاکتور در سئو و بهینه سازی سایت این است که شما محتوای با کیفیتی برای سایتتان تولید کنید. توجه کنید اگر محتوای تان بی‌کیفیت باشد هرگز نمی توانید با ساخت بک لینک به نتایج اول گوگل برسید. پس مهمترین فاکتور این است که شما قبل از اینکه شروع به لینک سازی برای سایت تان کنید با توجه به نیاز مخاطبان و کاربران تان محتوای با کیفیت و حرفه ای تولید کنید.

شاید فکر کنید که تولید محتوا کار بسیار سخت و دشواری است و اگر بخواهید محتوای با کیفیتی برای سایتتان تولید کنید حتماً باید در اطلاعات زیادی داشته باشید. در صورتی که اصلا اینطور نیست و شما بدون اینکه مهارت و تخصص خاصی داشته باشید با جمع‌آوری اطلاعات میتوانید محتوای با کیفیت برای سایتتان تولید کنید. منابع زیادی برای تولید محتوا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و کاملترین و جامعترین محتوا برای سایتتان بنویسید.

برای اینکه شما بتوانید با ساخت بک لینک در کلمات کلیدی مد نظرتان به رتبه اول گوگل برسید باید محتوای تان نسبت به رقبایتان کامل تر و جامع تر باشد و باید بک لینک هایی که می سازید با کیفیت تر از بک لینک های رقیبانتان باشد.

پس قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک کنید محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کنید و یک محتوای کامل تر و جامع تر از رقبایتان تولید کنید.بعد از اینکه محتوای کامل‌تر و جامع‌تر از رقیبانتان تولید کردید و روی سایت تان منتشر کردید حالا باید بک لینک رقیبانتان را کامل بررسی کنید.

البته برای ساخت بک لینک در ادامه فاکتورهای را به شما خواهم گفت که خودتان می‌توانید بک لینک های با کیفیتی برای سایتتان بسازید.

روش های ساخت بک لینک رایگان

روش های زیادی برای ساخت و دریافت بک لینک وجود دارد. کلا مبحث ساخت بک لینک به سه دسته کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم بندی می شود که در ادامه به صورت کامل به شما توضیح خواهیم داد.


در روش دریافت بک لینک به روش کلاه سفید، دیگران به صورت کاملاً طبیعی به سایت شما لینک میدهند. لینک هایی که از از این روش به دست می آورید بسیار بک لینک های با کیفیتی هستند. اما به دلیل اینکه در کشور ما افراد بسیار کمی به هم لینک می دهند ما مجبوریم از روش کلاه خاکستری برای ساخت بک لینک استفاده کنیم.

اما برای اینکه بتوانید از روش کلاه سفید استفاده کنید باید حتماً محتوای با کیفیت و حرفه‌ای روی سایتتان تولید کنید. در کل تمام محتوا هایتان باید با کیفیت باشد.

لینک سازی کلاه سفید

باید محتوای سایت تان باکیفیت باشد باید سایت تان دارای اعتبار بالایی باشد تا دیگران به شما لینک بدهند. اگر سایت تان اعتبار پایینی داشته باشد هرگز کسی به شما لینک نمیدهد. برای همین توصیه می کنم برای ساخت بک لینک به دنبال روش لینک سازی کلاه سفید نباشید.

ساخت بک لینک کلاه خاکستری

در روش ساخت بک لینک به روش کلاه خاکستری، شما به صورت کاملاً طبیعی با توجه به قوانین گوگل شروع به ساخت بک لینک میکنید. در ادامه به صورت کامل تمام فاکتورهای طبیعی بودن برای لینک سازی را به شما آموزش خواهیم داد.

لینک سازی کلاه سیاه

در روش لینک سازی کلاه سیاه، شما از روش های کلاه سیاه و غیر قانونی برای ساخت بک لینک استفاده می کنید. ممکن است از این روش های که استفاده می کنید گوگل متوجه شود که شما خودتان در حال ساخت بک لینک برای سایت تان هستید. در بهترین حالت ممکن اگر از این روش استفاده کنید ممکن است جایگاه تان را از دست بدهید.

در بدترین حالت ممکن ممکن است گوگل سایت تان را در کلمه کلیدی که برایش از روش لینک سازی کلاه سیاه بک لینک ساختید سایت تان را پنالتی کند و از نتایج گوگل حذف کند. به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه از این روش برای دریافت و ساخت بک لینک استفاده کنید. یکی از روش‌های کلاه سیاه برای ساخت بک لینک استفاده از روش PBN کلاه سیاه است.

فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک چیست؟

برای اینکه بتوانید بک لینک های با کیفیت بسازید باید یک سری فاکتورها و اصول مهم در ساخت بک لینک را رعایت کنید. در این قسمت می خواهم شما را با مهمترین نکات در هنگام ساخت بک لینک با کیفیت آشنا کنم. از شما می‌خواهم که در هنگام لینک سازی برای سایتتان تمام این نکاتی که در این بخش را به شما آموزش خواهم داد را کامل رعایت کنید.

۱. محتوای با کیفیت برای سایتتان تولید کنید، مبحث تولید محتوای با کیفیت یک مبحث بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت است برای همین چندین بار تاکید کردم که حتماً محتوایی که تولید میکنید باید محتوای با کیفیت باشد. برای تولید محتوا پیشنهاد می‌کنم این نکاتی که به شما می‌گویم را کامل رعایت کنید.

سعی کنید محتوای که تولید می کنید کامل تر از رقبا باشد برای همین قبل از تولید محتوا محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی صحبت کردند. از تصاویر و ویدیو در محتوای تان استفاده کنید. حتماً به منابع معتبر لینک بدهید، منظور از لینک دادن به منابع معتبر این است که شما به سایت هایی که اعتبار بالایی دارند لینک بدهید.

همچنین سعی کنید به مقالات و مطالب دیگر سایت تان اشاره کنید تا دیگران با خواندن مقاله تان وارد بقیه مطالب سایت تان شوند. مبحث لینک سازی داخلی را کامل رعایت کنید و سعی نکنید در محتوا های تان به مقالات زیادی لینک بدهید.

محتوای 10 برابری چیست؟ کارکرد و فواید 10x Content در سئو !
خواندن

۲. قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک کنید حتماً تمام اصول سئو داخلی یا on page seo را کامل رعایت کنید. منظور از سئو داخلی به مجموعه کارهایی که باید داخل سایت تان رعایت کنید تا سایت تان برای گوگل بهینه سازی شود را سئو داخلی می گویند. مثل تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی دسته ها، بهینه سازی سرعت سایت، بهینه سازی کدهای قالب سایت، بهینه سازی صفحه اول و منوها، استفاده از هاست با کیفیت، رعایت اصول لینک سازی داخلی، لینک دادن به منابع و لینک خارجی و…

۳. فقط به یک روش برای سایتتان لینک نسازید. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد در ساخت بک لینک این است که فقط از یک روش برای سایتشان لینک می سازند به عنوان مثال فقط در وبلاگ ها شروع به لینک سازی می کنند و از روش‌های دیگر مثل لینک سازی در کامنت یا لینک سازی پروفایلی استفاده نمی کنند. وقتی شما فقط از یک روش برای سایتتان لینک می سازید این کار باعث می شود که گوگل متوجه شود خود شما در حال ساخت بک لینک برای سایت تان هستید.

علاوه بر اینکه شما می توانید در وبلاگ ها لینک سازی کنید باید در سایت های پروفایلی که لینک سایتتان را در پروفایل کاربری تان قرار می دهید و یا در سایت‌ هایی که با ارسال کامنت به شما اجازه درج لینک میدهند استفاده کنید. می توانید علاوه بر این در انجمن ها فعالیت کنید و به سایت تان لینک بدهید.

۴. فقط برای یک صفحه شروع به لینک سازی نکنید. یکی دیگر از اشتباهات رایج در ساخت بک لینک این است که بسیاری از افراد فقط برای یک صفحه شروع به لینک سازی میکنند و برای بقیه صفحات سایتشان لینک نمی سازند این کار باعث می شود که گوگل متوجه شود شما خودتان در حال لینک سازی هستید و اثر لینک هایی که می سازید کم شود یا از نتایج گوگل حذفتان میکند.

۵. فقط به کلمه کلیدی اصلی تان لینک ندهید. استفاده از انکر تکست های مختلف باعث می شود که روند لینک سازی شما طبیعی جلوه کند و شما لینک های طبیعی و با کیفیتی در سایت تان میسازید. منظور از انکرتکست کلمات لینک داری است که کاربر با کلیک کردن بر روی آن ها وارد یک صفحه دیگر می شوند.

به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی اصلی من ” کسب درآمد اینترنتی” است هرگز نباید فقط به این کلمه به صفحه مد نظر من اینکه بدهم. شما می توانید از کلمات هم خانواده، نام برند، یکسری کلمات عمومی مثل( اینجا کلیک کنید، ادامه مطلب و…) و… استفاده کنید.

۶. فقط برای سایتتان لینکهای فالو نسازید. یکی دیگر از اشتباهات بسیار بزرگ در هنگام لینک سازی این است که بسیاری از افراد فقط در سایت هایی که لینک فالو به سایت شان می دهند لینک سایت شما قرار می دهد این کار باعث می‌شود که روند لیگ سازی شما غیر طبیعی جلوه کند. برای همین شما علاوه بر ساخت لینک های فالو باید لینک نوفالو هم بسازید.

۷. فقط در سایت هایی که اعتبار بالایی دارند به سایت تان و لینک ندهید. شما هم باید در سایت هایی که اعتبار بالایی دارند و هم اعتبار پایین دارند به سایت دانلود بدهید تا روند لینک سازی تان طبیعی باشد.

۸. در سایت هایی که spam score بالایی دارند به سایتتان لینک ندهید این کار باعث می‌شود که شما نه تنها با ساخت بک لینک رتبه سایت تان بهبود پیدا نکند بلکه تاثیر منفی روی سایت تان می گذارد. برای همین قبل از اینکه در سایت شروع به ساخت بک لینک کنید با استفاده از ابزار moz که کاملا رایگان است میزان اسپم بودن یک سایت را بررسی کنید.

۹. در یک زمان مشخصی لینک برای سایت تان نسازید. به عنوان مثال هر شب ساعت ۱۰ شب شروع لینک سازی برای سایتتان کنید.


 

با رعایت کردن این نکات میتوانید بک لینک های کاملاً طبیعی برای سایتتان بسازید. به این نکته توجه کنید برای این که بک لینک های با کیفیت برای سایت تان بسازید نباید گوگل متوجه شود که شما خودتان برای سایتتان لینک می سازید. برای همین شما باید کاملاً طبیعی عمل کنید.

مخفی کردن بک لینک های سایت

خیلی از افراد این سوال را از من میپرسند که چطور میتوانیم بک لینک های سایتمان را از دید رقبا مخفی کنیم. برای اینکه بک لینک های سایتتان را از دید رقبا مخفی کنید کافیست وارد هاست خود شوید و در فایل robots.txt کد زیر را قرار بدهید. با قرار دادن کد زیر در بخش robots.txt شما دسترسی های ربات هایی که بک لینک سایت شما را بررسی میکنند را میبندید.

 

User-agent: AhrefsBot
Disallow: /

User-agent: Alexibot
Disallow: /

User-agent: MJ12bot
Disallow: /

User-agent: SurveyBot
Disallow: /

User-agent: Xenu’s
Disallow: /

User-agent: Xenu’s Link Sleuth 1.1c
Disallow: /

User-agent: rogerbot
Disallow:/

چطور بک لینک های باکیفیت تر از رقبا بسازیم؟

برای اینکه بتوانید بک لینک های بسیار باکبفیتی تری نسبت به رقبا بسازید، باید در اولین قدم ببینید که رقیبان تان در چه سایت هایی شروع به لینک سازی کردند. شما با استفاده از ابزارهایی مثل moz، ahrefs و… میتوانید بک لینک رقیبانتان را کامل مشاهده کنید.

برای تولید لینک های حرفه ای هم چنین می توانید از روش PBN استفاده کنید که بهترین نرم افزار تولید PBN حرفه ای در دنیا تنها مانی ربات است که اشتراک سالیانه ای بالغ بر 600 دلار دارد! اما نگران نباشید؛ کافی است از لایسنس مانی ربات در سایت آکادمی امیرحسین صداقت دیدن کنید.

بعد از اینکه بک لینک رقیبان خود را بررسی کردید کافیست در سایت هایی که لینک ساخته اند شما هم شروع به لینک سازی کنید. بعد از اینکه شروع به لینک سازی کردید، برای افزایش قدرت لینک هایی که ساختید، برای بک لینک هایی که ساختید شروع به لینک سازی کنید. این کار باعث میشود قدرت بک لینک هایتان به مرورزمان افزایش پیدا کند.

به عنوان مثال من در سایت telegraph یک محتوا اصولی منتشر میکنم و به سایت خودم لینک میدهم، سپس شروع میکنم برای همان صفحه داخل تمام سایت های وبلاگی لینک میسازم. شما با استفاده از این کار میتوانید بک لینک های بسیار باکیفیت تری نسبت به رقبای خود بسازید.

البته باید حواستان به google باشد تا متوجه نشود چون این روش ممکن است خیلی خطرناک باشد. البته در مینی دوره حرفه ای کلید طلایی آموزش لینک سازی 2023 کامل به شما این مدل روش لینک سازی را آموزش دادیم.

چرا باید به فکر ساخت بک لینک باشیم؟

ساخت بک لینک یکی از تکنیک های سئو خارجی یا off page seo است. به این نکته توجه کنید فقط با تولید محتوای باکیفیت نمیتوانید سایتتان را به نتایج اول گوگل برسانید. پس اصلا به این فکر نکنید که بدون ساخت بک لینک میتوانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. اگر صاحب سایت هستید و میخواهید بک لینک های باکیفیتی بسازید این مقاله آموزش ساخت بک لینک میتواند کمک بزرگی به شما کند.

اگر نمیدانید که چطور میتوانید بک لینک بسازید توصیه میکنم تمام فیلم های قرار داده شده در این مقاله را مشاهده کنید تا با روش های ساخت بک لینک به صورت کامل آشنا شوید.

اهمیت بک لینک در سئو سایت

بک لینک در سئو سایت اهمیت بالایی دارد! اما نکته خیلی مهمی که باید بدانید این است که بک لینک همین قدر که میتواند تاثیر بسیار منفی و مخربی روی سئو سایت شما بگذارد.

برای همین باید خیلی اصولی برای سایت تان شروع به لینک سازی کنید. با توجه به الگوریتم های جدید گوگل، گوگل خیلی راحت میتواند تشخیص بدهد که روند لینک سازی سایت تان طبیعی است یا نه!

برای همین اگر بخواهید بهترین نتیجه از لینک سازی را بگیرید باید بک لینک طبیعی برای سایت تان بسازید. خیلی از افراد هر چقدر برای سایت شان شروع به لینک سازی میکنند متیجه ای که میخواهند را نمیگیرند و مهمترین دلیلش این است که اصول لینک سازی طبیعی را نمی دانند.

جمع بندی

بک لینک (backlink) یکی از فاکتورهای مهم در سئو و بهینه سازی سایت است. شما با ساخت بک لینک به تنهایی نمی توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید و رتبه سایت تان را بهبود بدهید. برای این که بتوانید با استفاده از بک لینک هایی که برای سایتتان می‌سازید به نتایج اول گوگل برسید.

حتماً باید محتوای با کیفیت تولید کنید. مهمترین فاکتور در سئو و بهینه سازی سایت تولید محتوای با کیفیت و ساخت بک لینک حرفه ای است.

اگر بتوانید این دو فاکتور را کاملا اصولی در کنار هم اجرا کنید یعنی هم محتوای با کیفیت تولید کنید و هم بک لینک های با کیفیت بسازید. اگر می‌خواهید مبحث لینک بیلدینگ را به صورت کاملاً حرفه‌ای و پروژه محور یاد بگیرید و بک لینک های کاملا حرفه ای و طبیعی برای سایتتان بسازید پیشنهاد می کنم بر روی بنر زیر کلیک کنید.

آموزش بک لینک سازی گوگل - کلید طلایی افزایش رتبه 2023 - گرفتن بک لینک - ساخت بک لینک

 

مقاله پیشنهادی مرتبط انگلیسی how to get backlinks

چقدر از این صفحه راضی بودید؟

روی ستاره آخر کلیک کنید و بیشترین امتیاز رو بدید!

میانگین امتیازات / 5. ستاره ها:

اولین نفری باشید که به این مقاله ستاره میدید!

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود 🙁

کمک کنید این مقاله رو بهبود بدیم!

به ما بگین چگونه می توانیم این پست را بهبود دهیم؟

دیدگاه‌ها ۰