کانال تلگراممون راه‌اندازی شد 😍 میبینمت ...
سبد خرید

جلسه 31: پیوند یکتا در وردپرس و بهترین ساختار نامک برای وردپرس

یکی از ویژگی های برجسته وردپرس این است که شما قادر خواهید بود به جای پیوندهای معمولی، پیوندهای یکتای منحصر به فردی برای محتوای خود ایجاد کنید؛ یا پیوندهای یکتای دلخواه خود را برای استفاده در ساختار پیوندهای یکتای وردپرس انتخاب کنید. با این حال، همیشه این سؤال وجود دارد که پیوند یکتا در وردپرس به چه معنی است؟ ما امروز در جلسه 31 ام از دوره رایگان آموزش وردپرس تصمیم گرفتیم تا به این سؤال شما پاسخی مناسب و جامع ارائه دهیم.

پیوند یکتا در وردپرس

در ابتدا این موضوع پیش می‌آید که چرا باید ویژگی‌های لینک را تغییر دهیم؟ همچنین دلیل اهمیت این قسمت برای کاربران وبسایت چیست؟

ارتباط یکتا برای موتورهای جستجویی همچون گوگل و یاهو و سایر موتورها ضروری است، زیرا هر چه لینک محتوای کوتاه‌تر و به‌عنوان محتوایی که با محتوای مشابه مرتبط‌تر باشد، موتورهای جستجویی به آن اهمیت بیشتری خواهند داد. علاوه بر این، این امر برای بازدیدکنندگان وب‌سایت شما نیز مفید است؛ زیرا می‌توانند لینک‌های محتوا را به خاطر بسپارند.

به‌وسیله این روش، در صورتی که در آینده مطلبی را مورد بررسی قرار دهند، دیگر نیازی به جستجو و پیدا کردن آن نخواهند داشت. همچنین، آنان به‌راحتی می‌توانند آن مطلب را با باز کردن آن در مرورگر، دسترسی پیدا کنند. برای نمونه، اگر در سایت آکادمی امیرحسین صداقت هر قالب یا افزونه وردپرسی را بخواهید پیدا کنید، نیازی به جستجو در سایت ندارید؛ فقط با افزودن نام انگلیسی قالب یا افزونه به آدرس سایت آکادمی امیرحسین صداقت، مطلب مورد نظرتان را می‌توانید پیدا کنید.

بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

زمانی که اندکی با وردپرس آشنا شده‌اید، خواهید دانست که در حالت پیش‌فرضی که نصب می‌شود، نام + شناسه هرپست نمایش داده می‌شود. اما این پیوند نه تنها در سئو بهینه نبوده، بلکه با توجه به محتوای مطلب شما، نیازمند تغییر است. بنابراین، پیوند یکتایی را که مناسب تر باشد، انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که بهترین ساختار پیوند یکتا برای موتورهای جستجو عناوینِ آدرس‌های دوست‌داشتنیِ SEO Friendly می‌باشد.

 

ساختار دلخواه پیوند یکتا در وردپرس

%post_id% : شناسه مطلب

%year% : سال انتشار مطلب

%monthnum% : شماره ماه انتشار مطلب

%day% : تاریخ انتشار مطلب

%postname% : عنوان مطلب

%category% : دسته بندی مطلب

 

تنظیمات پیوند یکتا پیشفرض در وردپرس

در اینجا قادر خواهید بود تغییراتی در تنظیمات پیوند یکتای مرتبط با صفحات سایت خود ایجاد کنید. چندین گزینه در اختیار شما قرار دارد، که شامل:

ساده

توجه داشته باشید که این گزینه از شناسه پست شما برای ایجاد پیوند منحصر به فرد در وردپرس استفاده می‌کند. علاوه بر این، این پیوند به صورت ساده و غیرمنطقی به نظر می‌رسد که ممکن است برای موتورهای جستجو و چشم انسان مناسب نباشد. به همین دلیل، بهتر است از پیوند یکتا با فرمت زیر استفاده کنید:

example.com/post-title

در این فرمت، نام پست شما به‌عنوان قسمتی از آدرس پیوند استفاده می‌شود و بهترین گزینه‌ای است که شما می‌توانید برای ایجاد پیوند قابل فهم و مناسب برای موتورهای جستجو انتخاب کنید.

روز و نام

در صورت انتخاب این گزینه، آدرس صفحه شما با تاریخ و نام مطلب ایجاد می شود:

example.com/2020/10/16/نام-مطلب-مثال/

نام و ماه

اگر این گزینه را انتخاب کنید، یک آدرس صفحه با نام ماه و نام پست ایجاد می‌شود. این گزینه کوتاه تر از پیوند یکتا بر اساس روز و نام است:

example.com/2020/10/نام-پست-مثالی/

عددی

این گزینه بسیار شبیه گزینه اول است به دلیل سادگی آن. با استفاده از شناسه پست شما، برای کاربران و موتورهای جستجو مناسب نیست. برای مثال:

example.com/archives/321

نام نوشته

راه‌های متعددی برای ایجاد پیوند یکتا در وب‌سایت‌ها وجود دارد و یکی از این روش‌ها استفاده از slug (نامک) پست شماست. پیوند حاصل از این روش تنها با استفاده از نامک پست شما ایجاد و ارائه می‌شود و هیچ‌گونه تاریخ یا شماره‌ای به آن اضافه نمی‌شود. به طور مثال، پیوند زیر به این صورت است:

example.com/example-post

بهترین ساختار نامک در وردپرس

تنظیمات این قسمت کاملا بستگی به سایت شما دارد. پس نمی شود گفت این پیوند یکتا برای همه سایت‌ها مناسب می باشد، و همین موضوع تماما غلط است. تنظیمات این بخش با توجه بر موضوع وب سایت و کاربرد آن سایت می بایست تنظیم گردد. در ذیل برای شما عزیزان مشخص کردیم که شما اکنون باید با توجه کردن به نوع سایت تان از چه نوعی پیوند یکتا استفاده بکنید. اکنون می‌توانید با توجه کردن به آن‌ها پیوند یکتا مختص سایت خودتان را انتخاب بکنید.

بهترین نوع پیوند یکتا سایت های شرکتی

برای سایت‌های شرکتی، به دلیل کمبود محتوا و نداشتن احتمال تکرار عنوان مطلب، پیشنهاد می‌کنیم از پیشوند نام نوشته استفاده کنید.

/%postname%/

بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

 

بهترین نوع پیوند یکتا سایت های تفریحی، مجله ای و خبری

با توجه به تعداد زیاد سایت‌های خبری و حجم بزرگی از مطالب که در این سایت‌ها منتشر می‌شود، تکرار عنوان مطالب در این سایت‌ها بسیار شایع است. به همین دلیل، بهتر است که صاحبان سایت‌های خبری از نام نوشته همراه با آی دی مطلب در عنوان استفاده کنند. این روش، به خوانندگان کمک می‌کند تا بهتر بتوانند مطلب مورد نظر خود را پیدا کنند و تنوع بیشتری در عناوین مطالب ایجاد می‌شود.

/%post_id%/%postname%/

بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

توجه کنید که برای سایر وبسایت‌ها نیز باید به همین روند عمل کنید. اگر وبسایت شما محتوای زیادی دارد، نام پست به همراه کد یا تاریخ انتشار آن باید در لینک آن استفاده شود. امّا اگر وبسایت شما کمترین محتویات را دارد، تنها نام پست برای لینک آن مناسب است. به‌عنوان مثال، در وبسایت “آکادمی امیرحسین صداقت” که به آموزش وردپرس می‌پردازد، تنها نام پست برای لینک استفاده شده است.

جلسه 23: کار با قسمت سفارشی سازی وردپرس
خواندن

توجه: در صورت انتشار مطالب در وب سایت خود و شناسایی آن توسط موتورهای جستجو، بهتر است پیوند یکتای سایت شما تغییر نکند. چرا که در صورت تغییر پیوند، بروز خطای 404 زیادی رخ می‌دهد و این می‌تواند باعث افت رتبه سایت شما در موتورهای جستجو شود. اگر تعداد مطالب شما کم است، توصیه می‌شود همین حالا اقدام به تغییر پیوند نکنید تا مشکلی برای سایت شما پیش نیاید و در صورت نیاز به تغییر پیوند، این کار را با دقت و با راهکارهای مناسب انجام دهید.

پیوند یکتا در وردپرس از دیدگاه سئو

شناسایی آدرس وب سایت شما توسط موتور های جستجو از طریق پیوندهای یکتا سهولت پذیرتر است. برای مثال، اگر شما از یک آدرس یکتا استفاده کنید، موتور جستجو به راحتی می تواند آن را پیدا کند و به شما امتیاز بیشتری بدهد.

همچنین، پیوندهای یکتا می توانند به بهبود ساختار و سازماندهی وب سایت شما کمک کنند. با استفاده از پیوندهای یکتا، موتورهای جستجو می توانند به راحتی خواند کنند و بدون هیچ مشکلی جستجو را انجام دهند.

در نهایت، با استفاده از پیوندهای یکتا، احتمال برگشت مشتریان پس از ورود به وب سایت شما افزایش می یابد. این به این دلیل است که پیوندهای یکتا به کاربران کمک می کنند تا به هدف خود بروند و به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.

مفید بودن URL برای معناشناسی – یک URL با کیفیت باید دارای معنای واضح و قابل فهم باشد، به گونه‌ای که کاربران در نگاه اول، موضوع مطلب را درک کنند. این امر برای هر دو انسان و موتورهای جستجو، بسیار مهم است. در وردپرس، تنظیم یک URL یکتا بسیار حائز اهمیت است که باید به یاد داشته شود. در طرح یک URL، اولویت باید به کاربر واقعی داده شود، زیرا موتورهای جستجو هرگز محصولات را نخریداری نمی‌کنند. به همین دلیل، دقت لازم در تنظیم پیوندهای یکتا باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در URL – استفاده از کلمات کلیدی در URL، می‌تواند به دریافت ترافیک از موتورهای جستجو کمک کند. با استفاده از کلمات کلیدی در URL، می‌توان برای موتورهای جستجو ارتباط وصل بین مطالب صفحه و موضوع یا دسته‌بندی مربوط به آن‌ها را نشان داد. همچنین، استفاده از کلمات کلیدی به عنوان برچسب‌های عنوان در تعیین رتبه‌بندی صفحات نقش مهمی را ایفا می‌کند.

تاثیر لینک ها در رتبه‌بندی صفحه – هنگامی که به سایت‌های دیگر لینک می‌دهید، ربات‌های جستجو در نظر می‌گیرند، که کلمات کلیدی وارد شده در URL صفحه‌ها، می‌توانند در افزایش رتبه‌بندی این صفحات تاثیر منفی یا مثبتی داشته باشند. بنابراین، لینک دادن به سایر سایت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید همیشه با دقت و با توجه به کلمات کلیدی استفاده شده در URL این صفحات بررسی شود.

با مد نظر داشتن اهمیت URL در بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، در اینجا به توضیح نحوه استفاده از تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس برای بهینه‌سازی سئو پرداخته خواهد شد.

 

کلام آخر

برای بهبود سئو و جذب بازدیدکنندگان به وبسایت خود، بهتر است همواره از پیوند یکتا مناسب با عنوان مطلب خود استفاده کنید. استفاده از پیوند یکتای مناسب موجب افزایش قابلیت درک سایت شما توسط کاربران و موتورهای جستجو می‌شود.

همچنین با توجه به اینکه نام‌های فراوانی برای پیوندهای یکتا وجود دارند، بهتر است در صورت وجود نام فارسی در پیوند یکتای شما، آن را به لاتین تبدیل نمایید تا بهبود سئو وبسایت شما تضمین شود. در نهایت برای خودتان تصمیم بگیرید که پیوند یکتای فارسی یا انگلیسی را انتخاب می‌کنید.

برای دیده شدن بهتر سایت شما در موتورهای جستجو، پیوند یکتا مورد استفاده شما باید حاوی کلمات کلیدی و مهم باشد. بهتر است هرگز اهمیت آن را دست کم نگیرید و در انتخاب پیوند یکتا، از کلماتی که فاقد اعتبار و ارزش می‌باشند خودداری نمایید. بسیار بهتر است از کلمات مهم و کلیدی استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که استفاده از عبارت‌های طولانی در سایت شما، اثر منفی بر سئو آن خواهد داشت.

 

جلسات دیگر آموزش وردپرس رایگان را نیز ببینید؛

  1. لوکال هاست چیست؟
  2. نصب وردپرس در لوکال هاست

 

مقاله پیشنهادی مرتبط انگلیسی Kinsta

چقدر از این صفحه راضی بودید؟

روی ستاره آخر کلیک کنید و بیشترین امتیاز رو بدید!

میانگین امتیازات / 5. ستاره ها:

اولین نفری باشید که به این مقاله ستاره میدید!

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود 🙁

کمک کنید این مقاله رو بهبود بدیم!

به ما بگین چگونه می توانیم این پست را بهبود دهیم؟

دیدگاه‌ها ۰